Son Dakika! RTÜK, CHP'li vekilin Türk ordusuna yönelik 'satılmış' sözlerini sarf ettiği yayına ilişkin inceleme başlattı

Son dakika! RTÜK, CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın 'Türk ordusu satılmıştır' sözlerini sarf ettiği yayına ilişkin inceleme başlattı.

Son Dakika! RTÜK, CHP'li vekilin Türk ordusuna yönelik 'satılmış' sözlerini sarf ettiği yayına ilişkin inceleme başlattı
30 Kasım 2020 - 14:01 - Güncelleme: 30 Kasım 2020 - 14:06

Dün akşam bir televizyon programına katılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın orduya yönelik sözleri tepki çekti. Tank-palet fabrikasında Katar'ın ortaklığına ilişkin anlaşmayı gündeme getirirken Türk ordusu için "Öyle bir noktadayız ki; Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar'a satılmış. 20 milyon dolara satıldığı söyleniyor, 50 milyon dolara satılmış" ifadelerini kullanan Başarır'a başta Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar olmak üzere pek çok siyasi isimden tepki geldi. RTÜK de söz konusu cümlelerin geçtiği yayına ilişkin inceleme başlatıldığını duyurdu.

"ORDUMUZA DİL UZATMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR"

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin'in Twitter hesabından paylaştığı duyuruda, "Bir haber kanalındaki canlı yayın esnasında program katılımcılarından birinin kahraman ordumuza yönelik kullandığı çirkin ifadeleri kabul etmek mümkün değildir.

 

Kültürümüzde Peygamber Ocağı olarak kabul edilen Türk Silahlı Kuvvetleri aziz milletimizin yüz akıdır. Sınırlarımızın içinde ve dışında kahramanca mücadele ederek gönül coğrafyamızın güvenlik ve huzurunu tesis eden ordumuza dil uzatmaya kimsenin hakkı yoktur. Sorumluluk alanımızda olan ve her kesimden insanın takip edebileceği bir yayında dile getirilen hadsiz sözler yakın takibimiz altındadır. İlgili yayın hakkında Üst Kurul uzmanlarımızca inceleme başlatılmıştır" denildi.

Bunlar da ilginizi çekebilirCinsel içerikli videolarını satan genç modelin para kazanma yöntemi mide bulandırdı
Bu haber 295 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum